Internet kui innovatsiooni katalüsaator

 Kaks erineva lõpuga lugu

Selles artiklis käsitleme kahte lugu, mille lõppu mõjutas Internet. Mõne tehnoloogiate tekkimist Internet sai nende jätkamise, ja mõnede jaoks lõppes nende olemasolu.

Tänapäeval on peaaegu võimatu kohtuda inimesega, kes e-posti ei kasuta. See on juba ammu seotud sotsiaalmeedia kontode, tööde planeerimise teenustega ja muuga.


1965. aastal lõid MIT töötajad rakenduse MAIL, mis töötas CTSS

operatsioonisüsteemis. Selle abil saaksid suure arvuti kasutajad samas seadmes üksteisega väikseid sõnumeid vahetada. Neid hoiti spetsiaalses failis nimega MAIL BOX või "Mailbox" - seda peetakse tänapäevaste postkastide "vanaisaks". Selgub, et Internetti polnud veel olemas, kuid e-post oli juba olemas.

1971. aastal kirjutas arendaja Ray Tomlinson rakenduse, mis oskuslikult saadab sõnumeid kaugarvutisse, kasutades Cypneti protokolli, mida varem kasutati failide edastamiseks, need sattusid samasse "Postkasti".

Peaaegu kohe pärast rakenduse käivitamist töötas Ray välja postikorraldussüsteemi: igal kasutajal oli oma aadress, mis koosnes tema nimest ja arvuti nimest, mis olid eraldatud hinnalise "@" märgiga.

20. septembril 1987 loodi CSNET-protokolli alusel Hiina ja Saksamaa vahel e-posti ühendus. Sel päeval saadeti esimene rahvusvaheline kiri.

Ja peagi, 1991. aastal, Interneti tulekuga, sai võimalikuks tasuta e-kirjade saatmine kõikjalt maailmast. See on suurepärane avastus, mida kasutame iga päev ja millel on võimalus suhelda inimestega, kes asuvad meist erinevatel kaugustel.


Nüüd arutame teemat, mis pakub huvi ka muusikasõpradele. Nüüd kuulavad absoluutselt kõik muusikat oma telefonist, kust nad leiavad selle vabalt saadaval erinevates kohtades: Apple Music, Spotify, Soundcloud, YouTube jne. Aga mis oli minu üllatus, kui mu vanemad ütlesid, et vanasti olid muusika kuulamiseks teatud seadmed.

1979. aastal ilmus esimene Sony Walkman TPS-L2 kassettmängija. Pärast esimeste CD-de ilmumist andis Sony 1984. aastal välja esimese kaasaskantava digitaalse mängija Sony Discman D-50.

Digitaalsete taasesitusvormingute kasutuselevõtuga sai populaarseimaks helivorming MPEG Audio layer 3. Varsti, 1995. aastal ilmus esimene MPMan MP3 -mängija, mille leiutas SaeHan Information Systems.

Valgala hetkel oli vabastamist iPod Classic aastal 2001, mis oli võimeline sünkroonis arvuti ja toetab mitme audio vorminguid.

Kahjuks surid mängijad peagi välja. Aga kui hämmastav on vaadata tehnoloogia muutumist. Varem ostis inimene kasseti ja kuulas ainult seda muusikat, mis seal on, aga meil antakse võimalus sadu selliseid "kassette" oma telefoni panna just siin ja praegu.



Allikad:

https://vakin.livejournal.com/2527249.html

https://clubhistory.ru/hi-tech/istoriya-pleera.html