Uus Meedia

Kas uus meedia on nii hea, kui kõik arvavad?

Kas teate, mis on uus meedia? Kui ei, siis soovitan teil seda artiklit lugeda. Teie üllatuseks leiate, et kasutate neid sagedamini, kui arvate.

Uus meedia on termin, mis tähendab digitaalse, arvuti, teabe, võrgutehnoloogia ja side tekkimist 20. sajandi lõpus. Internet mängib uue meedia olemasolul ühte peamist rolli ja nagu teate, moodustavad noored tohutu hulga selle kasutajaid.

Uue meedia eelised hõlmavad asjaolu, et need võimaldavad teil olla
"sündmuste keskmes". Leiame koheselt vajalikud heli-, foto- ja videomaterjalid meid huvitavate uudiste kohta, et saada toimuvast täielik pilt. 

Selliste tehnoloogiate eeliseks on ka kommunikatiivne komponent - iga Interneti -kasutaja saab oma nägemuse kohta oma arvamust avaldada ja seda teiste kasutajatega arutada. Tavaliselt kasutatavate platvormide hulka kuuluvad Twitter, Instagram, Facebook jne.

Samuti aitavad uued meediad kaasa ainulaadsete nähtuste, keelte ja kultuuride säilimisele ja edendamisele. Edukalt käivitatud ressurss võib aidata arendada ammu unustatud originaalseid asju.


Kuid lisaks plussidele on uuel meedial ka varjukülgi. Ja kummalisel kombel on üks negatiivseid külgi teabe avalikkusele kättesaadavus. Nagu te teate, väljastatakse paljudele trükiväljaannetele ja telesaadetele märkus lugejate / vaatajate vanuse piiramise kohta, mida ei saa öelda uudiste kohta Internetis. Viimasel ajal on neti kasutajate vanus kiiresti allapoole liikunud, paljud liiga noorte kasutajate poolt nähtud uudised võivad mõjutada lapse psüühikat või olla lihtsalt valesti mõistetud.

Teine puudus on filtrite puudumine sissetulevas teabes. Igaüks otsustab ise, millesse uskuda ja mida mitte. Sageli avaldavad erinevad Interneti -väljaanded toimuvast oma versiooni ning ebausaldusväärsed allikad süvendavad olukorda ja muutub lihtsamaks moonutatud teabe saamine. Seega võib lugeja saada vale arvamuse ja tema väljend võib tekitada teiste kasutajate seas rahulolematust, mille tagajärjel tekib konflikt järgnevate solvangutega.

Kokkuvõtteks tahaksin öelda, et suur osa ajast elab tänapäeva inimene internetiruumis, seega peaksite seal järgima samu reegleid nagu päriselus. Ainult Interneti -kasutajad saavad seda puhastada prügist, solvangutest, vältida konflikte ja kontrollida juurdepääsu teatud teabele. Sel juhul muutub uus meedia populaarsemaks, tekitab rohkem usaldust, mis toob kaasa kasutajate arvu suurenemise mitte ainult noorte, vaid ka teiste põlvkondade seas.


Allikad:

https://les.media/articles/436125-chto-takoe-novye-media-for-landing

https://tjournal.ru/u/340495-mariya-gavricheva/208856-internet-smi-plyusy-i-minusy